PODZIEL SIĘ

Ferrari pokazało w Genewie wyjątkowy model swojego nowego samochodu. LaFerrari – auto z dwoma silnikami, dzięki czemu ma 963 KM i prędkość maksymalną 350 km/h.

LaFerrari zostało wyposażone w potężny silnik V12 o pojemności 6,3-litra i mocy ponad 800 KM, ale to nie wszystko. Samochód został wyposażony w drugi silnik – elektryczny, który generuje 163 KM. Łącznie do dyspozycji kierowcy jest więc 963 KM i moment obrotowy do 900 Nm!

Dzięki temu, LaFerrari pierwszą setkę osiąga w poniżej 3 sekund. Z kolei 300 km/h zajmuje mu około 15 sekund. Prędkość maksymalna tego potwora wynosi 350 km/h.

LaFerrari zostało również wyposażone w pakiet akumulatorów zasilających silnik elektryczny, które ważą 62 kilogramy i znajdują się w centralnej części pojazdu, dzięki czemu udało się zachować odpowiedni rozkład masy (41% z przodu i 59% z tyłu). Mimo że kompletny system hybrydowy waży 140 kilogramów, całkowita masa pojazdu to zaledwie 1255 kg.

Producent zdradził przy okazji, że powstanie zaledwie 499 egzemplarzy tego auta. Cena za sztukę to 1,3 miliona euro.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFiat z najniższym poziomem emisji CO2 w Europie
Następny artykułRusza nowy projekt Jeep i Quiksilver związany z surfingiem
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.