PODZIEL SIĘ

Podczas trzydziestego czwartego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Bangkoku Mitsubishi ma zamiar pokazać koncepcyjny model G4. Będzie to światowa premiera zwiastująca nadejście kompaktowego sedana nowej generacji.

W gamie koncepcyjnych modeli wystawionych na stoisku firmy MMTh, na czele z Mitsubishi Concept G4, znajdzie się Mitsubishi Concept GR-HEV, sportowy samochód użytkowy typu FR zasilany hybrydowym układem napędowym obejmującym silnik wysokoprężny. Wśród prezentowanych w Bangkoku samochodów wytwarzanych w Tajlandii nie zabraknie również kompaktowego globalnego pojazdu Mirage (Space Star w Europie), który jest hitem sprzedaży w tym kraju.

Mitsubishi Concept G4 to koncepcyjny model zapowiadający nadejście nowego, kompaktowego sedana, który będzie sprzedawany przez firmę MMC na rynkach całego świata. Projekt przedniej części pojazdu i osłony chłodnicy, reflektorów oraz tylnych lamp zespolonych Mitsubishi Concept G4 wykorzystuje motyw układanki perfekcyjnie oszlifowanych diamentów. W rezultacie tych zabiegów stylistycznych powstał efektowny pojazd o drapieżnym wyglądzie, który na długo zapada w pamięć.

Concept G4 wyróżnia się elementami stylizacyjnymi sedana następnej generacji:

– krótka przednia część nadwozia, która zapewnia doskonałą widoczność do przodu oraz zwinność przy manewrowaniu,
– płynne proporcje bocznej części nadwozia, które nadają mu opływowy kształt i pozwalają stworzyć jedną z najbardziej przestronnych kabin pasażerskich w klasie, oraz
– dynamiczna linia boczna, która wznosi się w kierunku tylnej części nadwozia.

Mitsubishi Concept G4 jest jednym z najbardziej oszczędnych pojazdów w klasie. Źródłem napędu tego pojazdu jest lekki i kompaktowy silnik 1,2 l MIVEC, współpracujący z przekładnią CVT z układem kinematycznych kół zębatych. Konstrukcja nadwozia typu RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) to rozwiązanie najlżejsze w klasie ze względu na zastosowanie stali o wysokiej odporności na rozciąganie.

Źródło: MMC Car Polska, informacja Mototarget.pl