PODZIEL SIĘ

Producent opon Nokian pobił nowy rekord prędkości na lodzie, który w 2011 roku wywalczyli członkowie tego samego zespołu, pokonując ekipę Bentleya.

W lutym 2011 roku Juha Kankkunen pobił rekord prędkości na lodzie, rozpędzając Bentleya Continental Supersports do prędkości 330,70 km/h. Miesiąc później Audi RS6 należące do Nokian Tyres przełamało ten wynik, uzyskując 331,61 km/h.

W tym roku zespół producenta opon powrócił do Zatoki Botnickiej, znajdującej się pomiędzy zachodnim wybrzeżem Finlandii a wschodnim Szwecji, z tym samym samochodem i tym samym kierowcą (Janne Laitinen), stosując jednak nowe nabijane ogumienie Nokian Hakkapeliitta 8 (255/35R20 97 T XL).

[youtube link=”http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VW5GMsT32RM” width=”590″ height=”315″]

Podczas próby bicia rekordu 580-konne Audi RS6 V10 z napędem na cztery koła wykonało dwa przejazdy na trasie o długości jednego kilometra, osiągając średni czas wynoszący 335,713 km/h.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTo pierwszy taki Volkswagen w historii niemieckiego koncernu
Następny artykułTak będzie wyglądać rynek leasingu bez pomocy rządu
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.