PODZIEL SIĘ

W tym roku nowe, bardziej atrakcyjne ceny otrzymała cała rodzina Priusa. Oto, ile teraz kosztuje jedno z najpopularniejszych aut hybrydowych.

Wszystkie trzy modele, czyli Prius, Prius Plug In, oraz Prius+ są obecnie tańsze aż do 11 tys. zł. Ceny regularnej wersji Priusa trzeciej generacji rozpoczynają się od 99 900 zł, Priusa Plug In, czyli samochodu hybrydowego z możliwością ładowania baterii z gniazdka, od 146 900 zł, natomiast minivana Priusa+ od 119 900 zł.

Dzięki nowej, bardziej atrakcyjnej ofercie, niesłabnącej popularności hybrydowego Yarisa, oraz zbliżającemu się debiutowi hybrydowego Aurisa (13-14 kwietnia), Toyota Motor Poland planuje w 2013 roku w dalszym stopniu zwiększać udział samochodów hybrydowych w całkowitej sprzedaży firmy w Polsce.

Trwa ofensywa produktowa Toyoty na polskim rynku motoryzacyjnym. Po udanych debiutach nowych generacji Aurisa i RAV4, w salonach Toyoty wkrótce zadebiutuje Auris Hybrid, a w kolejnych miesiącach Auris Touring Sports i zupełnie nowa Corolla.

Jednocześnie Toyota wyraźnie poprawiła ofertę całej rodziny Priusa. Prius, Prius Plug In, oraz Prius+ otrzymały nowe, wyraźnie niższe ceny. Toyota konsekwentnie rozwija ofertę samochodów hybrydowych, uznając tę technologię za filar strategii koncernu na kolejne lata. Pojazdy hybrydowe Toyoty znalazły już ponad 5 milionów nabywców na świecie, na wielu stając się prawdziwą alternatywą dla napędów benzynowych i Diesla.

W samej Europie w 2012 roku koncern sprzedał ponad 100 tys. samochodów hybrydowych. W Polsce wkrótce dostępnych będzie już 5 modeli Toyoty z napędem hybrydowym: Yaris Hybrid, Auris Hybrid, Prius, Prius Plug In, oraz Prius+. Łącznie z hybrydowymi modelami Lexusa, w 2012 roku w Polsce nabywców znalazło ponad 1 000 egzemplarzy hybryd.

Źródło: Toyota, informacja Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEuropejska premiera Forda Fiesty ST
Następny artykułA3 teraz jako limuzyna
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.