PODZIEL SIĘ

Po pięciu latach, flagowy model czeskiego producenta, przechodzi facelifting. Sprawdź, czym się różni od poprzednika.

Samochód przejdzie kompleksowe zmiany zarówno w wersji liftback, jak i combi. Już 19 kwietnia, podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju, odbędzie się światowa premiera nowego modelu Superb, który ma wyróżniać się zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i nowymi funkcjami z zakresu komfortu. Odnowiony Superb dostępny będzie na europejskich rynkach pod koniec czerwca 2013 roku.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/04/nowy_superb2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/04/nowy_superb2.jpg” target=”_self” width=”300″ height=”199″ alt=”Premium WordPress Themes” align=”left” prettyphoto=”true”]- Skoda Superb to nasz najbardziej luksusowy model. Jego odświeżenie sprawi, że ten samochód będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Superb wyróżnia się bardzo obszernym wnętrzem, wysoką funkcjonalnością, niecodziennym komfortem podróżowania, a także tradycyjną dla naszej marki korzystną relacją ceny do jakości ? zapewnia Winfried Vahland, prezes Skody.

Odświeżona Skoda Superb otrzyma zaprojektowany na nowo przód i tył. W designie auta będą widoczne elementy nowego języka stylistycznego: wyraźne linie, precyzyjne i doskonale wyważone proporcje oraz elegancki styl. Z przodu Superb wyróżniać się będzie nowymi reflektorami i szerszym grillem. Tył auta otrzyma typowe dla marki światła w kształcie litery C, wykonane w technologii LED.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/04/nowy_superb1.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/04/nowy_superb1.jpg” target=”_self” width=”300″ height=”150″ alt=”Premium WordPress Themes” align=”right” prettyphoto=”true”]Zmianom ulegnie również wnętrze auta, które zostanie wyposażone w nowe, 3- lub 4-ramienne kierownice. Odświeżona zostanie też gama tapicerek. W najwyższej wersji wyposażenia Laurin & Klement, dostępna będzie nowa kombinacja kolorystyczna.

Niezmienione pozostanie tylko to, co w tym modelu jest najlepsze: wyjątkowa przestrzeń wewnątrz oraz rekordowa ilość miejsca w bagażnikach obu wersji nadwoziowych. Superb liftback posiada bagażnik o pojemności 595 litrów, a combi ? 633 litry.

Modyfikacje nie ominą również układu napędu. Mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne, wszystkie jednostki diesla oraz silnik benzynowy 1.4 TSI/125 KM, zostaną standardowo wyposażone w system Start-Stop. Superb GreenLine będzie zużywał zaledwie 4,2 l/100 km paliwa i emitował 109 g/km CO2.

Odpowiadając na zapotrzebowania klientów, wraz z wprowadzeniem nowej wersji Superba dostępne będzie połączenie napędu na obie osie z automatyczną skrzynią DSG w topowej jednostce diesla 2.0 TDI CR DPF/125kW (170 KM). Wersja z silnikiem 2.0 TDI/140 KM z napędem 4×4 będzie dostępna z manualną skrzynią biegów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo zrobić, kiedy jesteś świadkiem wypadku?
Następny artykułPeugeot poszerza gamę w najpopularniejszych segmentach
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.