PODZIEL SIĘ

Okazuje się, że nasz kraj ma bardzo poważnego konkurenta. Ten ma równie duże szanse jak my, by to właśnie u niego powstawały małe auta Volkswagena.

Niemiecki koncern ma wkrótce ogłosić, gdzie zainwestuje w fabrykę lekkiego auta. – Obecnie próbują zdecydować między Polską i Turcją. Wciąż są niezdecydowani. W danych, które otrzymali pojawiły się przy nas nieistotne koszty logistyczne. Niektóre grupy w Europie próbują to zablokować, ale nie ma wątpliwości, że jesteśmy lepsi. Oczekujemy rezultatów w maju ? czytamy wypowiedź tureckiego ministra gospodarki Zafer Ça?layan na łamach Pulsu Biznesu.

Jak twierdzi minister, przekonuje niemiecki koncern do inwestycji po to, aby ten umocnił swoją pozycję na Bliskim Wschodzie. Przy okazji Volkswagen zdradził, że zbuduje 10 nowych fabryk na całym świecie. Między innymi w Chinach jak i USA.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMotor Show Poznań 2013. Zobacz zdjęcia i relację z targów motoryzacyjnych!
Następny artykułSKODA wygrywa w Rajdzie Portugalii
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.