PODZIEL SIĘ

W kategorii WRC-2 Esapekka Lappi i Jane Ferm z zespołu SKODY zajęli pierwsze miejsce na podium.

Składam gratulacje dla ekip SKODY za ukończenie tego trudnego rajdu na doskonałych pozycjach. To wydarzenie było ciężką próbą także dla naszej technologii i samochodów. Obydwa zespoły wykazały wielki potencjał na rozwój w przyszłości ? mówi Michal Hrabanek, szef SKODA Motorsport.

Jestem bardzo szczęśliwy. Nasza SKODA Fabia Super 2000 spisała się świetnie. To doskonały wynik dla całej ekipy. Musimy stale doskonalić nasze umiejętności, ale myślę, że pokazaliśmy się tutaj z bardzo dobrej strony. Chcielibyśmy podziękować wszystkim członkom naszego zespołu za świetne przygotowanie auta ? powiedział Esapekka Lappi.

Podobnie jak Esapekka Lappi i Jane Ferm, Sepp Wiegand i Frank Christian wystąpili w Portugalii po raz pierwszy. Ich SKODA, po pokonaniu łącznego dystansu 386,73 km, dotarła do mety na trzeciej pozycji.

Cały rajd dobrze się dla nas skończył. Niestety popełniliśmy jeden drobny błąd, który kosztował nas utratę drugiego miejsca. Dzięki punktom, jakie zdobyliśmy za trzecią lokatę, zwiększyliśmy swoją przewagę w kategorii WRC-2. Oprócz tego, serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszym kolegom z zespołu ? powiedział Sepp Wiegand.

Po wygraniu Rajdu Monte Carlo oraz zajęciu trzeciego miejsca w Szwecji, Sepp Wiegand i Frank Christian stanęli na podium już trzeci raz w tym roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe Volkswageny będą powstawać w Polsce?
Następny artykułOto jak wyglądają przetargi na zamówienia publiczne aut
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.