PODZIEL SIĘ

To nowy pojazd koncepcyjny stworzony we współpracy z francuskim architektem i projektantem Jean-Marie Massaud.

Zdaniem Massaud nowy koncept jest receptą na kryzys w branży motoryzacyjnej i odpowiedzią na problemy związane z ochroną środowiska. Podłoga pojazdu i elementy kabiny pasażerskiej zostały bowiem wykonane z bambusa. ME.WE jest przy tym bardzo kompaktowy – mierzy 3440 mm długości, 1750 mm szerokości i 1600 mm wysokości, natomiast masa własna wynosi zaledwie 750 kilogramów.

Samochód został wyposażony w aluminiowe podwozie rurowe oraz panele wykonane z polipropylenu. Źródłem napędu są cztery silniki elektryczne umieszczone w kołach, natomiast energia potrzebna do zasilania auta jest przechowywana w pakiecie akumulatorów umieszczonych pod podłogą. ME.WE może pracować zarówno w trybie napędu na dwa, jak i cztery koła.

Toyota ME.WE Concept zostanie wystawiona w paryskim salonie Toyoty Le Rendez-vous, który znajduje się na Polach Elizejskich.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWypadek Infinity. Jak on to zrobił?
Następny artykułZnaleźli kultowe auto z filmu Pulp Fiction
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.