PODZIEL SIĘ

Oczywiście nie w naszym kraju, ale jednym z bogatych państw Bliskiego Wschodu.

Chevrolet Camaro SS dołączył do floty pojazdów policyjnych w Dubaju. Auto jest napędzane 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 426 KM i maksymalnym momencie obrotowym 567 Nm. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,7 sekundy, dzięki czemu Camaro będzie doskonałym samochodem policyjnym.

Camaro, które będzie wykorzystywane jako samochód patrolowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zostało oficjalnie przekazane policji przez Al Ghandi Auto – wyznaczonego przez General Motors dilera Chevroleta w Dubaju. Ceremonia przekazania auta odbyła się w siedzibie głównej policji w Dubaju.

Buti Saeed Al Ghandi, dyrektor zarządzający Al Ghandi Auto i John Stadwick, prezes i dyrektor zarządzający GM Middle East, wręczyli kluczyki do modelu Camaro SS generałowi Khamisowi Mattar Al Mazeina, zastępcy komendanta głównego policji w Dubaju. W ramach podziękowania John Stadwick otrzymał od przedstawicieli policji specjalnie wygrawerowaną tablicę pamiątkową.

Chevrolet Camaro cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. To idealny samochód dla policji w Dubaju, ponieważ chcemy unowocześnić naszą gamę pojazdów, aby sprostać restrykcyjnym standardom Emiratów w zakresie bezpieczeństwa – powiedział generał Khamis Mattar Al Mazeina.

Policja w Dubaju i przedstawiciele marki Chevrolet
Policja w Dubaju i przedstawiciele marki Chevrolet

 

Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem, który zrealizował zamówienie policji w Dubaju dotyczące uzupełnienia gamy pojazdów o samochód patrolowy o wysokich osiągach. Wierzymy, że Camaro spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje – powiedział Buti Saeed Al Ghandi.

Jesteśmy pewni, iż zdolność szybkiego reagowania, jaką wyróżnia się model Camaro za sprawą silnika V8 o wysokich osiągach, w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem auta do eksploatacji na drogach Dubaju oraz łatwością serwisowania pozwoli wykorzystywać ten samochód w siłach policji przez wiele lat – dodał Buti Saeed Al Ghandi.

Chevrolet Camaro odniósł ogromny sukces na rynku samochodów sportowych na Bliskim Wschodzie. Model ten przez cztery lata z rzędu (od 2009 do 2012 roku) zdobywał tytuł Najlepszego Muscle Cara przyznawany przez wiodące publikacje motoryzacyjne. W lutym tego roku Camaro ZL1 zdobyło tytuł Muscle Cara Roku 2012 magazynu Evo Middle East.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMitsubishi ASX teraz w wersji Active
Następny artykułVolkswagen stworzył auto wyścigowe o mocy 503 KM
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.