PODZIEL SIĘ

Zapowiada się na kolejne lata owocnej współpracy włoskiego koncernu ze Świątynią Szybkości.

Alfa Romeo znowu jest sponsorem toru wyścigowego Monza, jednego z najbardziej prestiżowych i najstarszych torów samochodowych na świecie. Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte na okres dwóch lat (2013-2014), przy okazji czwartej rundy Mistrzostw świata Eni FIM SBK Superbike 2013, którego głównym sponsorem i Oficjalnym Samochodem Bezpieczeństwa jest szósty rok z rzędu Alfa Romeo.

Louis Carl Vignon, szef marki Alfa Romeo na region EMEA, przekazał Carlowi Edoardo Valli’emu, szefowi SIAS Spa, klucze do samochodów Giulietta Quadriofoglio Verde. Będą one spełniały różne funkcje na torze wyścigowym (samochody bezpieczeństwa, zastępcze aż po medyczne). W ten sposób zostanie przypieczętowany początek współpracy pomiędzy firmami Alfa Romeo oraz SIAS (spółką rozwoju motoryzacji i sportu) , która zbudowała i zarządza torem w Monza od momentu jego powstania.

Zbudowany w 1922 roku, w zaledwie 110 dni, tor wyścigowy znajduje się na terenie miejscowego parku Monza. Na jego powierzchni odbywają się zarówno międzynarodowe wyścigi samochodowe, jak i przeprowadzane są różnorodne testy i badania motoryzacyjne. Za wyjątkiem okresu wojennego i niektórych edycji – Livorno 1937, Mediolan 1947, Turyn 1948 i Imola 1980 – tor Monza jest od zawsze miejscem organizacji Grand Prix Włoch. Jest to również trzeci najstarszy tor wyścigowy na świecie po Brookland (1907) i Indianapolis (1909).

Kontrakt sponsorski przewiduje, że podczas zaplanowanych wyścigów sportowych tor będzie oznakowany symbolami Alfy Romeo. Będzie też istniała możliwość zorganizowania wydarzeń typu brand experience dla publiczności poszukującej autentycznych wartości marki, takich jak: włoski styl, świetne osiągi i doskonałość techniczna, ukierunkowane na zapewnienie maksymalnej przyjemności z jazdy, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Ponadto, marka Alfa Romeo udostępni organizatorom kilka samochodów, takich, jak na przykład model Alfa Giulietta – auto, które wrosło w tradycję najlepszych Alf Romeo, czerpiąc z ich spuścizny w zakresie dynamicznych osiągów, nie rezygnując jednocześnie z walorów sportowych i codziennej, wygodnej eksploatacji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStraciłeś prawo jazdy? Możesz też pożegnać się z pracą
Następny artykułNowy Mercedes S już oficjalnie. Mamy pierwsze zdjęcia!
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.