PODZIEL SIĘ

To najważniejsza premiera niemieckiego koncernu w tym roku, a może nawet i w ostatnich latach. Sprawdź jak wygląda flagowa limuzyna Mercedesa.

Kilka dni temu do sieci wyciekły zdjęcia, które z pewnością nie miały ujrzeć światła dziennego przed dzisiejszą, oficjalną premierą. Teraz jednak już wiemy, że nowy Mercedes klasy S, wygląda właśnie tak jak na prezentowanych fotkach. Samochód został pokazany na imprezie specjalnie zorganizowanej przez niemiecki koncern w Hamburgu.

Trzeba przyznać, że mocno przypomina model CLS, przynajmniej jeśli chodzi o tył auta. Podobnie jak w poprzednich modelach, Mercedes również zadbał o maksymalne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. W wyposażeniu mają być bowiem dostępne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa! Ponadto w aucie nie znajdziemy ani jednej żarówki. Całość będzie oświetlana diodami LED.

Dostępne ma być kilka wersji silnikowych: S500 – 4,7 litra, V8, twinturbo, 435 KM, S600 – V12, bi-turbo, 517 KM, S63 AMG – 5,5 litra,V8, bi-turbo, 571 KM, S65 AMG – V12, bi-turbo, 630 KM. Później także model hybrydowy. Co z wymiarami? Od poprzednika, nowa S Klasa będzie większa niemal pod każdym względem. Długość 5116 mm (poprzednik mierzył 5096 mm), szerokość 1899 mm (poprzednik 1871 mm), natomiast wysokość to 1496 mm (poprzednik 1398 mm). Tylko rozstaw osi pozostał bez zmian – 3035 mm.

Ceny o których w tej chwili informują przedstawiciele koncernu, zaczynają się od 92 tysięcy dolarów.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlfa Romeo sponsorem legendarnego toru
Następny artykułHonda wraca do Formuły 1
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.