PODZIEL SIĘ

Fani marki z pewnością czekali długo na ten moment.

Bestsellerowy model Mazdy stał się trzecim przedstawicielem nowej generacji pojazdów prezentujących autorską stylizację KODO – Dusza Ruchu oraz szereg technologii SKYACTIV, na które składają się lekkie silniki, skrzynie biegów, podwozie i nadwozie. Tym samym nowa Mazda 3 dołączyła do Mazdy CX-5 i Mazdy 6.

Poza stylizacją KODO nowa Mazda 3 wyróżnia się całkowicie odnowionym wnętrzem, które zapewnia wyższy komfort i praktyczność. Nowy model oferuje nawet możliwość połączenia internetowego: wyposażony między innymi w radio AhaTM, jest jednym z pierwszych samochodów segmentu C, którego pasażerowie są podłączeni do globalnej sieci.

Oprócz tego, model wyposażono w system wyłączania silnika podczas postoju i-stop oraz system odzyskiwania energii z hamowania i-ELOOP. W ofercie będą też nowe silniki i skrzynie biegów. Pozostałe innowacje SKYACTIV, które zostały dopasowane do mniejszych, bardziej kompaktowych kształtów Mazdy 3, poprawiają zwrotność samochodu i czynią z niego jeden z najbezpieczniejszych kompaktów.

Źródło: Mototarget.pl

  • Teraz jeszcze tylko czas na nową Mazdę 2 ze Skyactiv i w duchu KODO, a będą mieli moim zdaniem spore szanse na zawojowanie rynku europejskiego, na którym jak dotąd idzie im powiedzmy średnio. Ale widać, że Mazda się porządnie przyłożyła do całej tej nowej generacji i jak dotąd sukces np. 6-tki jest zasłużony. 3-ka pewnie też będzie miała sporo fanów, bo faktycznie jest ciekawą alternatywą dla innych kompaktów.