PODZIEL SIĘ

Pasjonaci z Wrocławia postanowili wskrzesić kultowe auto. Jaki mają sposób na konkurencję?

Twórcą projektu New Warsaw Wratislava jest Michał Koziołek, który stworzył między inny Syrenę na Euro. Ale to nie jest cały zespół. Obecnie nad Warszawą pracuje jeszcze dwóch studentów architektury – Michał Puchalski i Adam Mally. Dołączył do nich także Łukasz Myszyński z Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz cztery inne osoby. Premiera przewidziana jest na czerwiec przyszłego roku, a cały koszt projektu to około pół miliona złotych.

Samochód ma być wykonany ręcznie w stylizacji retro, który nawiązywać ma do oryginału sprzed lat. Płyta podłogowa ma się opierać na BMW M5 po modyfikacjach. Pod maską z kolei znajdzie się 6-litrowy silnik V10 o mocy ponad 600 KM. Całość będzie wspomagana półautomatyczną skrzynią biegów, a napęd przeniesiony zostanie na tylną oś.

warszawa

Do produkcji mają trafić zaledwie 4 sztuki rocznie. Co ciekawe, twórcy zapowiadają, że ich pojazd ma konkurować z najbardziej znanymi, luksusowymi markami.

Dane:
– sześciolitrowy silnik V10 o mocy 607 KM.
– napęd na tył poprzez siedmiostopniową skrzynię półautomatyczną. ?- masa < 2000kg
– koła 22″ 295/25
– wymiary: dł/szer/wys 4880/1980/1420 [mm]
– rozstaw osi: 2900mm

Do projektu dołączyły Polskie firmy, które wspierają przedsięwzięcie reklamą, finansowo, w formie przekazanych części, a także służące pomocą przy wykonaniu poszczególnych elementów auta.

Premierowy pokaz prototypowego auta zaplanowany jest na maj/czerwiec 2014 na Zamku w Kliczkowie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDwa nowe turbodiesle od Mercedesa
Następny artykułSkoda, która ma już milion kilometrów na liczniku
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.