PODZIEL SIĘ

Znane i cenione auto zastąpione zostanie nowym modelem. Z taśmy produkcyjnej zakładu BMW w Regensburgu zjechało ostatnie BMW M3 Coupe.

BMW M3 Coupe czwartej generacji weszło do sprzedaży w 2007 roku i od tego czasu sprzedało się w liczbie 40 000 egzemplarzy. Z kolei wersja sedan trafiła do 10 000 nabywców, a odmiana Cabrio do 16 000 entuzjastów jazdy w sportowym stylu. Produkcja kabrioletu zakończy się we wrześniu tego roku.

Od tej pory nazwa M3 będzie zarezerwowana wyłącznie dla sedana, podczas gdy odmiany coupe i kabriolet będą nosiły oznaczenia M4 Coupe i M4 Cabrio. We wszystkich trzech samochodach nowej generacji znajdzie się 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy twin-turbo produkujący około 450 KM mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint od 0 do 100 km/h zajmie niewiele ponad 4 sekundy, a prędkość maksymalna będzie standardowo ograniczona do 250 km/h.

Nowe M3 zadebiutuje na początku 2014 roku, natomiast odmiany M4 Coupe i M4 Cabrio pojawią się kilka miesięcy po premierze rynkowej sedana.

Źródło: Mototarget, BMW

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkoda, która ma już milion kilometrów na liczniku
Następny artykułJuż są pierwsze zdjęcia nowego Peugeota RCZ R
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.