PODZIEL SIĘ

To jedna z wielu motoryzacyjnych gwiazd, która pojawiła się na Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Samochód zagościł w pakoku Michelin Supercar Paddock, gdzie fani sportowych aut mogli nie tylko podziwiać nietypową konstrukcję konceptu, ale również usłyszeć dźwięk silnika pracującego pod maską i poczuć przeszywające ciało dudnienie podwójnego wydechu.

Zobacz Astona Martina CC100:

Aston Martin CC100 powstał z okazji stulecia istnienia brytyjskiej firmy. Koncept mierzy blisko 4 metry długości i ponad 2 metry szerokości. Nadwozie i wnętrze zostały wykonane z włókna węglowego, dzięki czemu CC100 jest o około 400 kilogramów lżejszy od modelu V12 Vantage.

Klasyczne dwumiejscowe nadwozie typu speedster stanowi bezpośrednie nawiązanie do wyścigowego modelu DBR1 z 1959 roku, który wygrał wyścig w Le Mans. W widoku zewnętrznym wyróżniają się też otwory w panelach bocznych czy charakterystyczne reflektory, a dopełnianiem całości jest typowa dla Astona Martina duża osłona chłodnicy. Z kolei wewnątrz znalazły się kubełkowe fotele, a tradycyjną tablicę przyrządów zastąpił wyświetlacz TFT umieszczony za kierownicą.

Do napędu modelu CC100 posłużył 6-litrowy wolnossący silnik V12 połączony z 6-biegową sekwencyjną przekładnią manualną, obsługiwaną za pośrednictwem manetek umieszczonych przy kierownicy. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 4 sekundy i rozpędza się do 290 km/h.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułToyota sprzedała 3 miliony Priusów
Następny artykułBMW ujawnia ceny nowej serii 4
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.