PODZIEL SIĘ

Nie da się ukryć, że najnowsze dziecko niemieckiego producenta, to istny majstersztyk.

Pod maską znajdzie się 5,5-litrowy silnik V8 o mocy 585 KM, a całość wspomagana ma być 7-biegową skrzynią automatyczną. Dzięki mocnej jednostce oraz tym, że samochód jest aż o 100 kg lżejszy od poprzednika, będzie rozpędzać się do setki w 4,4 s. To zaledwie 0,1 wolniej niż sportowe Ferrari California! Z kolei średnie zużycie paliwa, pytanie tylko, który właściciel tego auta będzie na to zwracać uwagę, ale cóż, ma wynosić nieco ponad 10 litrów na 100 km.

Mercedes-Benz S 63 AMG (W222) 2013

Ponadto S63 AMG ma być dostępne w dwóch wersjach rozstawu osi (tylko w dłuższym dostępny jest napęd na cztery koła) i z dwoma rodzajami zawieszenia – pneumatycznym AirMatic oraz tzw. Magic Body Control. To drugie analizuje stan nawierzchni i dostosowuje do niej między innymi ustawienia sztywności.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW ujawnia ceny nowej serii 4
Następny artykułBMW i3 zrewolucjonizuje rynek?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.