PODZIEL SIĘ

Niemiecki koncern ostro wkracza w segment aut elektrycznych. Takiego BMW jeszcze nie było.

Jak zapewnia producent, i3 to pierwszy seryjnie produkowany model BMW i oraz innowacyjna koncepcja mobilności zawarta w samochodzie segmentu premium o zerowej emisji spalin. To pierwszy model BMW Group zasilany wyłącznie energią elektryczną. Wizjonerski projekt modelu BMW i3 nawiązuje zarówno do typowych dla BMW sportowych osiągów, jak i wydajności, proponując czteromiejscowe, przestrzenne auto.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/07/bmw-i3-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/07/bmw-i3-2.jpg” target=”_self” width=”300″ height=”199″ alt=”Premium WordPress Themes” align=”right” prettyphoto=”true”][frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/07/bmw-i3-1.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/07/bmw-i3-1.jpg” target=”_self” width=”300″ height=”199″ alt=”Premium WordPress Themes” align=”right” prettyphoto=”true”]Innowacyjna koncepcja pojazdu obejmująca nadwozie wykonane z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami węglowymi (CFRP) łączy lekkość, stabilność i bezpieczeństwo z wyjątkową przestronnością. Z kolei systemy wspomagające kierowcę i usługi mobilne z zakresu BMW Connected Drive i 360° ELECTRIC – opracowane specjalnie dla BMW i – przekształcają zero-emisyjną mobilność miejską w fascynujące doświadczenia w codziennej eksploatacji.

Silnik elektryczny umieszczony w BMW i3 generuje moc 125 kW/170 KM i maksymalny moment obrotowy 250 Nm. Wysoka moc osiągana zaraz po ruszeniu pojazdu z miejsca jest przekazywana na tylne koła poprzez jednobiegową przekładnię. Jednostka czerpie energię z akumulatora litowo-jonowego zintegrowanego w centralnej części sekcji podpodłogowej auta. Uzyskany w ten sposób niski środek ciężkości w połączeniu z odpowiednim rozkładem masy gwarantuje bardzo dobre właściwości jezdne. W codziennych warunkach eksploatacji w pełni naładowane BMW i3 (poprzez konwencjonalne gniazdko prądu, moduł BMW i Wallbox lub w publicznej stacji ładowania) przejedzie od 130 do 160 kilometrów.