PODZIEL SIĘ

Audi A3 1,6 TDI ultra spala jedynie 3,2 litra oleju napędowego na 100 km.

Niemiecki koncern zaprezentował najbardziej oszczędny z seryjnie produkowanych modeli koncernu. Wyposażone w silnik o mocy 81 kW (110 KM) A3, zużywa średnio tylko 3,2 litra oleju napędowego na 100 km. Tak niskie zużycie paliwa sprawia, że emisja dwutlenku węgla podczas jazdy wynosi zaledwie 85 gramów na kilometr. Sprzedaż nowego, oszczędnego auta wkrótce się rozpocznie.

Audi A3 1.6 TDI ultra przyśpiesza od zera do 100 km/h w 10,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 200 km/h. Równie imponujące są jego umiejętności oszczędnego pokonywania dłuższych dystansów. Dzięki pięćdziesięciolitrowemu zbiornikowi, nowy model spod znaku czterech ringów na jednym baku może przejechać ponad 1500 km.

A3 1.6 TDI ultra oferowany jest zarówno w wersji trzydrzwiowej jak i w pięciodrzwiowej Sportback. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu ultralekkiej konstrukcji, wielomateriałowa karoseria A3 1.6 TDI ultra, z wmontowanymi już wszystkimi systemami, waży zaledwie 1205 kilogramów. Obniżono ją o 15 milimetrów, a boczne spojlery dostępne w wersji S line wpływają na doskonałą aerodynamikę. Opony o rozmiarze 205/55 R16 zapewniają optymalny opór toczenia oraz zwiększają efektywności pojazdu.

W najbliższym czasie, Audi zaprezentuje wersje ultra pozostałych serii modelowych wyposażonych w silniki TDI oraz TFSI. Podobnie jak Audi A3 1.6 TDI ultra, odróżniać się będą od pozostałych położeniem dużego nacisku na jak najniższe zużycie paliwa oraz minimalną emisję substancji szkodliwych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Honda NSX już na torze
Następny artykułStartuje sprzedaż odświeżonej Micry w Polsce
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.