PODZIEL SIĘ

Producent pracuje właśnie nad ekologicznym kompaktem, którego wypuszczenie na rynek może się nie opłacić. Nie ma jednak wyjścia.

Według serwisu Autorcar, Jaguar tworzy właśnie małe auto z napędem na przednie koła, które ma mieć lekką konstrukcję i być niezwykle ekonomiczne. Wszystko przez zalecenia Unii Europejskiej. Otóż do 2020 roku każdy producent samochodów będzie musiał osiągnąć średnią emisję dwutlenku węgla w całej gamie pojazdów wynoszącą 95 g/km. W kolejnych latach poziom średniej emisji ma zostać obniżony do 68-78 gramów CO2 na kilometr.

Jaguar niestety będzie się musiał liczyć z tym, że wyda na taki projekt sporo pieniędzy, których prawdopodobnie szybko nie odzyska, bo nowy model ma być sprzedawany w przystępnej cenie. Auto ma pojawić się w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych lat. Wcześniej na rynek trafi nowy model XS oraz crossover.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW i8 – przyszłość sportowych aut niemieckiego koncernu
Następny artykułMercedes wprowadza nowe silniki. Połączenie gazu z benzyną
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.