PODZIEL SIĘ

Głównymi rynkami zbytu tego modelu będą USA, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Bliski Wschód i Chiny. Lamborghini szacuje, że rocznie do klientów trafi około 3000 sztuk.

Szef Lamborghini Stephan Winkelmann ujawnił w rozmowie z dziennikarzami serwisu Automotive News Europe, iż najnowszy crossover pojawi się na rynku w 2017 roku.

Pracujemy nad tym modelem i mogę obiecać, że pojawi się na rynku, co będzie dobre dla naszej marki – zapewnia Winkelmann. Przedstawiciel Lamborghini nie ujawnił jednak oficjalnie żadnych szczegółów na temat projektu.

Urus będzie wykorzystywał nową platformę MLB, która będzie stosowana w Bentley?u Falcon oraz Audi Q7, Porsche Cayenne i Volkswagenie Touareg nowej generacji. Krążą pogłoski, że silnik będzie mieć moc około 600 KM. Model produkcyjny zostanie prawdopodobnie wyposażony w jednostkę V10 lub V8 turbo produkcji Audi przekazującą moc na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej.

Firma zadba również o ekologię. Niski poziom emisji CO2 zostanie osiągnięty dzięki lekkiej konstrukcji podwozia, nadwozia i wnętrza, a także dzięki wykorzystaniu włókien węglowych. Urus będzie więc wyróżniał się obniżonym środkiem ciężkości i doskonałą trakcją.

Źródło: Automotive News Europe, informacja Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW i8 już oficjalnie | PREMIERA FRANKFURT 2013
Następny artykułVolkwagen pracuje nad następcą silnika VR6
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.