PODZIEL SIĘ

BMW Alpina B3 Bi-Turbo może się okazać przełomowym pojazdem. Sprint do 100 km/h zajmie mu zaledwie 4,6 sekundy.

Model stworzony na bazie nowego BMW serii 3 został wyposażony w 3-litrowy silnik wysokoprężny wspomagany dwiema turbosprężarkami, produkujący 350 KM i aż 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To wystarczy, aby rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy i maksymalnie do 277 km/h. Dla porównania, najszybsze seryjne BMW 335d xDrive osiąga setkę w 4,8 sekundy i kończy przyspieszać przy 250 km/h (ogranicznik).

Model BMW Alpina B3 Bi-Turbo został ponadto przyozdobiony typowymi dla Alpiny elementami dekoracyjnymi w niebieskim kolorze i otrzymał m.in. nowe zegary z prędkościomierzem wyskalowanym do 330 km/h oraz ekskluzywną tapicerkę siedzeń z ręczne wykańczanej skóry. Ceny limuzyny rozpoczynają się w Wielkiej Brytanii od 46 950 funtów, natomiast za odmianę Touring trzeba zapłacić przynajmniej 49 950 funtów.

Źródło: Mototarget, BMW

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Cadillac Escalade, czyli to co w USA lubią najbardziej
Następny artykułMercedes S 65 AMG – znamy datę premiery
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.