PODZIEL SIĘ

Niemiecki producent w końcu wyjawił, kiedy dokładnie zadebiutuje ekstremalna odmiana limuzyny.

S 65 AMG zostanie pokazane podczas salonu Los Angeles Auto Show, który startuje 22 listopada, a kończy 1 grudnia. Będzie to więc dzień na który z pewnością czeka wielu fanów motoryzacji. A jak wiadomo w przypadku AMG, emocje podczas premiery są gwarantowane.

Samochód zostanie wyposażony w silnik V12 o pojemności 6 litrów. Jednostka o mocy 630 KM zapewni przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Z kolei napęd prawdopodobnie przekazywany na wszystkie cztery koła za pośrednictwem siedmiobiegowej przekładni AMG SPEEDSHIFT MCT.

Zobacz jak prezentuje się S65 AMG:


Wersja S 65 AMG dołączy tym samym do odmiany S 63 AMG, która zadebiutowała kilka miesięcy temu. Samochód otrzymał 5,5-litrowy silnik AMG V8 biturbo generujący 585 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Źródło: Mercedes, Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNadjeżdża najszybszy diesel w historii
Następny artykułTokyo Motor Show 2013. Oto co pokaże Honda
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.