PODZIEL SIĘ

Brabus B63S będzie niebawem ścigać groźnych przestępców. Ciekawe, kiedy my doczekamy się chociaż w połowie tak fajnych aut dla naszych stróżów prawa.

Mercedes-Benz G 63 AMG został specjalnie przygotowany dla dubajskiej policji. Ma silnik 5,5 litra V8 bitturbo i dysponuje 700 KM. Oczywiście G 63 to nie jest szybkie auto, bo można nim osiągnąć maksymalnie 240 km/h. Jednak przyśpieszenie od 0 do 100 zajmuje temu potworowi niecałe 5 sekund. Takiego wyniku nie powstydziłoby się niejedno auto sportowe.

Oprócz wzmocnionej jednostki napędowej terenowy Mercedes otrzymał policyjne barwy (biały lakier nadwozia z zielonymi akcentami dekoracyjnymi), dodatkowe oświetlenie i sygnały świetlne, a także ogromne, 23-calowe obręcze kół Platinum Edition. Sprawne prowadzenie w dynamicznych sytuacjach drogowych zapewnia system zawieszenia Brabus Dynamic Ride Control.

Funkcjonariusze w środku znajdą skórzane fotele, a także zaawansowany system audio. Tym samym G 63 dołączy do kolejnych super aut policji w Dubaju. Tamtejsi stróże prawa ścigają już przestępców takimi autami jak Chevrolet Camaro SS, Lamborghini Aventador, Ferrari FF, Bugatti Veyron i uwaga… Renault Twizy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Honda NSX – radość z jazdy zamiast mocy
Następny artykułAuta zasilane paliwem znikną do 2070 roku
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.