PODZIEL SIĘ

Najnowszy model będzie dostępny w trzech wersjach silnikowych. Robią wrażenie.

Pierwsza jednostka to benzynowy motor V6 o pojemności 3 litrów. Ma rozpędzić ważącego prawie dwie tony Macana od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Nic dziwnego, że ten najnowszy SUV od Porsche jest tak szybko katapultowany do magicznej setki. Otóż drzemie w nim aż 340 KM i moment obrotowy sięgający 460 Nm. Drugą wersją silnika będzie model S Diesel. Ten z kolei ma mieć 258 KM i 580 Nm momentu, co pozwoli mu rozpędzić się do 100 km/h w 6,2 sekundy.

Dla miłośników naprawdę sportowej jazdy ma czekać wersja Macan Turbo. Silnik powiększony będzie do 3,6-litra, moc o 60 KM więcej niż w pierwszej wersji benzynowej, czyli 400 KM. Moment obrotowy sięgnie 550 Nm. Taki Macan rozpędzi się do 100 km/h w 4,8 sekundy. Co wy na to?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes SLS AMG – to koniec produkcji
Następny artykułMinister Transportu i Budownictwa rezygnuje ze stanowiska
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.