PODZIEL SIĘ

Sławomir Nowak już dłużej nie będzie szefem ministerstwa. Premier poinformował, że do czasu nominacji nowego ministra, pełniącym obowiązki będzie sekretarz stanu Zbigniew Rynasiewicz.

Tę dymisję przyjmuję z żalem, ponieważ bardzo wysoko oceniam pracę ministra Nowaka. Minister zachował się honorowo i z klasą, ponieważ zna zasady i reguły, jakie przyjęliśmy rozpoczynając współpracę – twierdzi premier Donald Tusk. Minister Sławomir Nowak złożył na ręce premiera dymisję ze względu na ciążące nad nimi zarzuty prokuratury. Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego Nowakowi to efekt prowadzonego od maja śledztwa w sprawie składania przez ministra niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Nowak w kolejnych dokumentach składanych od listopada 2011 do marca 2013 roku nie wykazał zegarka renomowanej firmy, którego biegły wycenił na minimum 17 tysięcy złotych.

Szef rządu wyraził nadzieję, że cała sprawa zostanie możliwie szybko wyjaśniona. – Mam nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do współpracy. Po wyjaśnieniu, jeśli to wyjaśnienie, czy decyzja sądu, będzie korzystna dla ministra Sławomira Nowaka, będzie mógł wrócić i chętnie go powitam znowu w tym samym miejscu – powiedział Donald Tusk.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorsche Macan – wiemy co znajdzie się pod maską
Następny artykułPorsche 918 Spider jeszcze szybsze
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.