PODZIEL SIĘ

Chevrolet zdecydował, że wyprodukuje zaledwie 550 sztuk tej wersji modelu Stingray. Szykuje się gratka dla kolekcjonerów!

Nowy Chevrolet Corvette Stingray Convertible wchodzi do sprzedaży w USA. Z tej okazji producent wprowadzi na rynek limitowaną do 550 sztuk edycję Premiere Edition. Wszystkie modele będą oferowane wyłącznie w topowej konfiguracji 3LT i otrzymają zielony lakier nadwozia Lime Rock Green oraz brązowe wnętrze w odcieniu Brownstone. Oprócz tego wewnątrz pojawią się elementy pokryte zamszem, jak również wstawki z włókna węglowego. Bez dopłaty producent dodaje też sportowy układ wydechowy, pakiet Z51 Performance oraz układ Magnetic Selective Ride Control. Jak przystało na edycję specjalną, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz znajdą się specjalne logotypy i nakładki dobitnie informujące innych kierowców, iż właśnie zostali wyprzedzeni przez Corvettę Premiere Edition.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/11/Chevrolet-Corvette-tył.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2013/11/Chevrolet-Corvette-tył.jpg” target=”_self” width=”250″ height=”167″ alt=”Chevrolet Corvette Stingray Convertible” align=”left” prettyphoto=”true”]Chevrolet nie zdecydował się na podniesienie mocy w specjalnym modelu, jednak jego przyszli właściciele nie powinni narzekać. Moc 460 KM i maksymalny moment obrotowy 630 Nm wykrzesane z silnika V8 o pojemności 6,2 l zapewniają przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 4 sekundy!

Ceny Chevroleta Corvette Stingray Convertible Premiere Edition rozpoczynają się w Stanach Zjednoczonych od 77 450 dolarów (57 142 euro). Pierwsze dostawy zaplanowano na początek 2014 roku.

Źródło: Chevrolet, Mototarget