PODZIEL SIĘ

DS 5LS to sedan zbudowany specjalnie na potrzeby rynku chińskiego.

Jego premiera miała miejsce 19 grudnia w Paryżu w słynnym Le Carrousel du Louvre. Samochód ma 4,7 metra długości, 1,84 metra szerokości i 1,5 metra wysokości. Stylistyka przedniej części nadwozia była inspirowana prototypami Numéro 9 i Wild Rubis. Wyróżnia ją wyraźnie zarysowana i wyrzeźbiona osłona chłodnicy nazwana DS Wings. Z tyłu, oprócz pokaźnego zderzaka, w oczy rzucają się nowoczesne światła wykonane w technologii LED.

We wnętrzu szczególny nacisk położono na jakość wykończenia – wykorzystano w nim szlachetne materiały takie jak metal, drewno i skórę. Komfort podróżowania zapewniają przednie fotele z funkcją masażu i fotele z tyłu z oparciem pochylanym o 29 stopni. Na pokładzie znalazł się też system oczyszczania powietrza oraz rozbudowany system audio. Z kolei pracę kierowcy ułatwia zdalny dostęp i bezkluczykowe uruchamianie, system kontroli martwego pola, radar parkowania przodem i tyłem oraz kamera cofania.

DS 5LS może zostać wyposażony w silniki benzynowe 1.6 THP 160 i 1.6 THP 200 z bezpośrednim sekwencyjnym wtryskiem paliwa zasilanym wysokociśnieniową pompą i z turbosprężarką typu Twin Scroll. Współpracują one z 6-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów.

DS 5LS to drugi z kolei reprezentant linii DS produkowany w Chinach w fabryce w Shenzen (po DS5 wprowadzonym na tamtejszy rynek 27 września tego roku).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMcLaren MP4-12C, czyli kolejne superauto policji z Dubaju
Następny artykułMichael Schumacher w stanie krytycznym w szpitalu [AKTUALIZACJA]
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.