PODZIEL SIĘ

Obecnie w gamie samochodów policyjnych pełniących służbę w Dubaju znajdują się m.in.: Chevrolet Camaro SS, Lamborghini Aventador, Ferrari FF i Bugatti Veyron.

MP4-12C pomalowany białym lakierem i przyozdobiony zielonymi oznaczeniami policyjnymi ma być pojazdem patrolowym, który w razie potrzeby będzie mógł ruszyć w pościg za każdym, nawet najbardziej odpicowanym autem przestępcy.

Umożliwi to pracująca pod maską jednostka 3,8 l V8 twin turbo rozwijająca 625 KM przy 7,500 obr./min. i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie od 3,000 do 7,000 obr./min. Moc przenoszona jest na koła poprzez 7-stopniową przekładnię SSG z manetkami do zmiany biegów przy kierownicy. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy i rozpędza się do 330 km/h.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLamborghini prezentuje model Huracan. Zmiecie konkurencję?
Następny artykułCitroen DS 5LS to narzędzie do podboju Chin?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.