PODZIEL SIĘ

Specjaliści w końcu przerywają milczenie.

Jak podają lekarze, Schumacher przeszedł operację i jest teraz w śpiączce farmakologicznej (celowo wywołanej przez lekarzy). Podczas operacji, specjaliści usunęli kierowcy krwiaka z mózgu. – Stan pacjenta po zabiegu jest lepiej kontrolowany, ale zagrożenie nie minęło. Zyskaliśmy na czasie. Następne godziny będą kluczowe dla naszej strategii terapeutycznej – powiedział jeden z lekarzy. Więcej szczegółów niestety nie chcą zdradzać, również tego, jakie są rokowania. – W reanimacji sytuacja może się zmienić z godziny na godzinę. Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Pacjent jest cały czas w intensywnej terapii reanimacyjne – dodał profesor Payet.

30 grudnia przed południem Michael Schumacher przewrócił się podczas jazdy na nartach i uderzył głową w kamień. Do zdarzenia doszło we francuskim kurorcie Meribel. Na początku nic nie wskazywało, że upadek był bardzo poważny. Po 10 minutach pojawili się lekarze i zabrali kierowcę do szpitala.

Wieczorem pojawiły się pierwsze złe informacje. Otóż BBC podało, że 44-letni kierowca dostał krwotoku mózgu i zapadł w śpiączkę. W tej chwili czekamy na dalsze wieści i trzymamy kciuki za Szumiego!

Michael Schumacher urodził się 3 stycznia 1969 w Hurth. To były niemiecki kierowca wyścigowy, który aktualnie przebywa na emeryturze. W latach 1991 – 2006 i 2010 – 2012 startujący w mistrzostwach świata Formuły 1. Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata kierowców Formuły 1.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCitroen DS 5LS to narzędzie do podboju Chin?
Następny artykułAudi ostro pojechało po konkurencji
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.