PODZIEL SIĘ

Producenci właśnie osiągnęli porozumienie. – To będzie połączenie najlepszych cech naszych marek – twierdzi szef działu rozwojowego BMW dr Herbert Diess. Co z tego wyniknie?

Osiągnęliśmy kompromis w kwestii stworzenia samochodu sportowego na wspólnej płycie podłogowej – zdradził Diess w rozmowie z Frankfurter Allgemeine Zeitung. – Co ważne, powstaną dwa różne auta, zachowujące cechy typowe dla danej marki – dodał. Z nieoficjalnych informacji wynika, że modelami, o których wspomina przedstawiciel BMW mogą być BMW Z4 i Lexus LFA nowej generacji.

Toyota i BMW już wcześniej rozpoczęły prace nad porozumieniem, które zapewni dostawy silników Diesla dla Toyoty. W zamian za to, Japończycy podzielą się z monachijskim gigantem swoimi osiągnięciami w zakresie napędów hybrydowych. Pierwszym owocem tego układu jest Toyota Verso 2014 wyposażona w silnik wysokoprężny 1,6 litra produkcji BMW. Nowy model trafi do klientów w marcu przyszłego roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi ostro pojechało po konkurencji
Następny artykułWypadek w Kamieniu Pomorskim. Pretekst do zmian w karaniu pijanych kierowców?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.