PODZIEL SIĘ

To już piąta generacja popularnej limuzyny. Nowe Mondeo ma być dostępne na Starym Kontynencie w czwartym kwartale tego roku. Znamy już gamę silnikową.

Auto miało być już dawno w Europie, a mianowicie w kwietniu 2013. Niestety z uwagi na problemy z homologacją Ford musiał przesunąć datę premiery, którą wyznaczono ostatecznie na koniec tego roku. Nowa limuzyna będzie tańsza od modelu obecnej generacji, przy czym w ofercie znajdzie się też ekskluzywna i dużo droższa odmiana Vignale.

W kwestii napędu dostępnych będzie kilka silników, w tym nowa jednostka EcoBoost 1,5 litra o mocy 150 KM (240 Nm), a także 3-cylindrowy motor o pojemności zaledwie 1 litra, który ma być mistrzem wydajności paliwowo-ekologicznej.

Na rynkach oferujących ulgi podatkowe dla zielonych aut oferowana będzie hybryda wyposażona w zespół składający się z 2-litrowego silnika benzynowego oraz silnika elektrycznego, generujący łącznie 190 KM. Średnie zużycie paliwa wyniesie około 4,3 litra benzyny na 100 kilometrów, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie 8,5 sekundy. Trzeba przyznać, że to całkiem niezły wynik.

W standardzie będzie sześciobiegowa przekładnia manualna, natomiast za dopłatą Ford zaoferuje dwusprzęgłowy automat Powershift o tej samej liczbie przełożeń. W najnowszym Mondeo ma również pojawić się opcjonalny napęd na wszystkie koła.

Ceny podstawowych wariantów sprzedawanych w Wielkiej Brytanii będą się rozpoczynały od około 15 500 funtów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOto najpiękniejsze auto roku
Następny artykułNowe Mini już oficjalnie
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.