PODZIEL SIĘ

Oprócz klasycznej wersji hatchback oraz Variant, Golfa można również zamawiać jako Sportsvan. Idealny kompromis dla większej rodziny?

W zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu zjechał właśnie z taśmy montażowej pierwszy Golf Sportsvan. Jest to wersja Highlline, w kolorze srebrnym Reflex z panoramicznym dachem i silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM. Według producenta, ta jednostka ma palić około 7 litrów w cyklu miejskim i niecałe 5 w pozamiejskim.

Trzyosobową, dzieloną tylną kanapę można składać i przesuwać, do przodu i do tyłu, o 180 mm. W przypadku wykorzystania przestrzeni bagażowej do oparć przednich foteli i po dach, jej maksymalna pojemność wynosi ponad 1500 litrów.

W momencie wprowadzenia na rynek wiosną tego roku, Golf Sportsvan będzie dostępny z sześcioma nowymi silnikami (cztery TSI i dwa TDI). Wszystkie jednostki wyposażone są seryjnie w system Start-Stop i spełniają normę emisji spalin Euro 6. Zużycie paliwa w porównaniu z Golfem Plus zmniejszyło się nawet o 19 procent.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes S Coupe – mamy pierwsze zdjęcie!
Następny artykułAudi S1 – mocny maluch
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.