PODZIEL SIĘ

Niemiecki producent właśnie pokazał najnowszą wersję kompakta.

A1 to najmniejsze autko z rodziny Audi. Tym razem możemy dowiedzieć się nieco więcej szczegółów o jego topowej wersji, czyli S1. Zamontowany w niej silnik 2.0 TFSI generuje moc 170 kW (231 KM) i moment obrotowy 370 Nm. Stały napęd na cztery koła quattro i przeprojektowane podwozie, niezależnie od sytuacji przenoszą siły napędowe na jezdnię. Jak zapewnia producent, dzięki swej dynamice, Audi S1 i S1 Sportback plasują się w ścisłej czołówce swojej klasy.

Powiększona została również pompa hamulcowa oraz tarcze hamulcowe – przednie o średnicy 310 mm. Na życzenie, czerwone zaciski hamulcowe kół przednich ozdabią się emblematem S1. Oba modele opuszczają fabrykę na kołach o średnicy 17 cali, z oponami w rozmiarze 215/40 R17. Opcjonalnie dostępne są 18-calowe obręcze z oponami 225/35 R18.

Jeszcze w latach osiemdziesiątych Audi S1 wypracowało sobie legendarną renomę. Było wtedy samochodem, dzięki któremu marka Audi bezapelacyjnie dominowała w rajdowych mistrzostwach świata. Teraz nazwa powraca. Audi S1 i S1 Sportback to nowe, sportowe auta z kompaktowej serii A1, a jednocześnie uzupełnienie palety modeli Audi typu S.

Audi S1 i S1 Sportback trafią do salonów sprzedaży w drugim kwartale 2014 roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGolf już od teraz w trzech wariantach
Następny artykuł8 Corvette zniszczonych w muzeum. Zawaliła się podłoga
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.