PODZIEL SIĘ

Do niespotykanego zdarzenia doszło niedawno w Narodowym Muzeum Corvette w stanie Kentucky w USA. Aż 8 modeli legendarnych samochodów, dosłownie zapadło się pod ziemię.

Jak się okazuje, zniszczeniu uległy takie modele jak: 1962 Black Corvette, 1984 PPG Pace Car, 1992 White 1 Millionth Corvette, 1993 Ruby Red 40th Anniversary Corvette, 1993 ZR-1 Spyder, 2001 Mallett Hammer Z06 Corvette, 2009 White 1.5 Millionth Corvette, 2009 ZR1 Blue Devil. To absolutne perełki muzeum. Z tego co aktualnie przekazali przedstawiciele obiektu, może być tak, że niektórych modeli nie będzie można już przywrócić do stanu sprzed wypadku. Wśród nich znajduje się wyjątkowy egzemplarz wart kilka milionów dolarów. Co spowodowało ogromną dziurę o szerokości kilkunastu metrów i głębokości mniej więcej siedmiu?

Otóż w tym regionie stanu Kentucky znajduje się mnóstwo jaskiń i lejów krasowych. Konstruktorzy muzeum nie widzieli jednak takowego podczas budowy. Bardzo możliwe jest, co zresztą często się zdarza, że tego rodzaju dziura, powstawała po prostu od wielu lat.

Poniżej znajdują się także filmy z nagrań z monitoringu oraz pokazujący całą dziurę:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi S1 – mocny maluch
Następny artykułBMW Serii 2 Active Tourer – godny konkurent dla Mercedesa Klasy B?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Eld

    Ciekawe co na to ubezpieczyciel? 😉