PODZIEL SIĘ

Według zapewnień producenta, auto ma spalać około 5 litrów w cyklu miejskim. Biorąc pod uwagę, że ma ponad 300 koni, to całkiem niezły wynik. Auto do sprzedaży ma trafić już w czerwcu.

Niemiecki producent pochwalił się szczegółową specyfikacją i8. Pod maską znajdzie się mały silnik o pojemności 1,5-litra (3 cylindry), który wygeneruje 231 KM i 320 Nm. Ma on współpracować z elektryczną jednostką, która dorzuci 131 KM. Całość jak nietrudno policzyć, ma mieć 362 KM, dzięki czemu auto do 100 km/h rozpędzi się w zaledwie 4,4 sekundy.

Przy tych osiągach, i8 spalać ma zaledwie 5 litrów w mieście. Jeśli jednak przyciśniemy gaz do dechy, spalanie wzrośnie do maksymalnie 8 litrów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwszy mały SUV od Jeepa
Następny artykułVan dla szybkiej rodziny, czyli Opel Zafira z nowym silnikiem o mocy 200 KM
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.