PODZIEL SIĘ

Podczas rozpoczynających się dzisiaj targów Motor Show w Poznaniu, poznamy najnowszego Cherokee w kilku naprawdę interesujących wersjach.

Przede wszystkim warto będzie zwrócić uwagę na odmianę Limited, która wyposażona jest w benzynowy silnik V6 o pojemności 3,2 litra. Generuje on moc 272 KM, co z pewnością przyda się do sprawnego poruszania się w terenie jak i poza nim. Ma być połączony z dziewięciostopniowym automatem.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/03/jeep-cherokee-środek.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/03/jeep-cherokee-środek.jpg” target=”_self” width=”250″ height=”163″ alt=”Jeep Cherokee – środek” align=”left” prettyphoto=”true”]Dodatkowo będą również dostępne wersje nieco bardziej oszczędne. Na przykład 2-litrowy turbodiesel o mocy 170 KM. Ma on działać wspólnie z dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów. W tej samej pojemności będzie także dostępna jednostka słabsza – 140 KM. Tylko, czy nie jest to za mało dla tak dużej terenówki?

Nowy Jeep Cherokee zacznie docierać do polskich salonów od maja tego roku w wersjach Longitude, Limited i Trailhawk. Najtańszy Cherokee Longitude 2.0 MJD (140 KM / M6 / 4X2) ma być do kupienia od 139 900 złotych.

Oprócz tego, Jeep ostatnio pokazał także całkiem nowe autko. Nie wiadomo jednak, czy zobaczymy je podczas targów Motor Show w Poznaniu, ale mimo tego, warto o nim wspomnieć.

Chodzi o Jeepa Renegade – auto zaprojektowane w USA, ale produkowane we Włoszech. Ma trafić do sprzedaży w aż 100 krajach na całym świecie. Można go więc spokojnie nazwać modelem globalnym. Co w nim jest jednak fascynującego?

Otóż będzie to pierwszy mały SUV od Jeepa. Producent udostępnić ma nabywcom dziewięciostopniową przekładnię automatyczną, dwa systemy napędu 4×4, odłączany napęd osi tylnej oraz panel wskaźników z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym. Nieźle? Ten rok może być naprawdę bardzo ciekawy dla branży.

Więcej na temat małego SUV-a od Jeepa można znaleźć w jednym z poprzednich naszych tekstów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł1800 km na jednym baku? Padł rekord!
Następny artykułBMW rozbudowuje fabrykę. Powstanie tam X7
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.