PODZIEL SIĘ

Co interesujące, seria 9 ma zapoczątkować zmiany, które będą widoczne również w innych autach od BMW. Między innymi w luksusowej serii 7.

Są to najnowsze informacje opublikowane przez magazyn Auto Motor und Sport. Jak podają dziennikarze wspomnianego miesięcznika, to co zobaczymy w serii 9, ostatecznie posłuży jako baza do stworzenia wnętrza BMW serii 7 nowej generacji. Zresztą to nie jedyna rzecz, jaka połączy oba auta. Mają one być zbudowane także na takiej samej płycie podłogowej.

Nie da się ukryć, że seria 9, co zresztą podkreśla także samo BMW, ma być w pewnym sensie odcięciem od obowiązujących trendów i zarazem ukłonem w stronę fanów dawnej motoryzacji. Dziewiątka ma zostać więc wyposażona w potężny silnik V12, a całość ma przybrać naprawdę spore rozmiary. Świadczyć o tym może fakt, że przez niemieckiego producenta, będzie pozycjonowane wyżej od serii 7. A to wszystko w wersji dwudrzwiowej!

Na debiut musimy jeszcze trochę poczekać, bo do 2016 roku. Poniżej przedstawiamy filmik prezentujący serię 9.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkrzynia w Chevrolecie teraz szybsza niż w Porsche
Następny artykułPeugeot też chce mieć w ofercie czterodrzwiowe coupe
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.