PODZIEL SIĘ

Nadchodzący Chevrolet Corvette Stingray  będzie oferowany z nową ośmiobiegową przekładnią automatyczną zaprojektowaną od podstaw przez koncern GM.

Jak podaje Chevrolet, najnowszy model Corvetty Stingray, który już niebawem ma trafić do sprzedaży, będzie dostępny z ośmiobiegową przekładnią automatyczną. Ta od podstaw ma być zbudowana przez GM.

Konstrukcja skrzyni oznaczonej symbolem 8L90 bazuje na projekcie ośmiobiegowej przekładni, która będzie instalowana w doładowanym modelu Corvette Z06 2015. Oczywiście w parze z nową skrzynią, Corvette ma również otrzymać specjalne sprzęgło i zmieniony przemiennik momentu obrotowego. Wszystko po to, aby idealnie współgrać z wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra.

To jednak nie wszystko. Producent do budowy skrzyni chce zastosować aluminium i magnez. Dzięki temu masa całości zostanie obniżona o cztery kilogramy. Dodatkowo układ skrzyni sterowany ma być przez system analizujący warunki pracy całości aż 160 razy na sekundę. To z kolei pozwoli na zmianę biegu na wyższy przy w pełni otwartej przepustnicy w czasie o osiem setnych sekundy krótszym, niż w Porsche 911 wyposażonym w dwusprzęgłową skrzynię PDK. Ciekawe, co teraz myślą sobie inżynierowie od niemieckiego producenta i jak długo zajmie im wymyślenie czegoś lepszego?

Warto przy tym zaznaczyć, że ci, którzy zdecydują się na zakup nowej Corvetty, będą mogli jeszcze oprócz automatu, wybrać siedmiobiegowy manual. Samochód wyróżniać ma się ponadto pakietem aero wykonanym z włókna węglowego, w którego skład wejdą m.in. przedni i tylny spoiler oraz nakładki progowe.

Auta klientów, którzy dokupią opcjonalny pakiet Z07 zostaną też wyposażone w większe lotki, opony Michelin Pilot Super Sport Cup, przezroczystą środkową sekcję tylnego spoilera oraz karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Firma chwali się, że Corvette z pakietem Z07 uzyskuje podczas jazdy największą siłę docisku spośród wszystkich modeli produkowanych przez GM.

Źródło: Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLegendarne auto Stirlinga Mossa wystawione na aukcji
Następny artykułSerię 9 BMW zobaczymy podczas targów w Chinach
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.