PODZIEL SIĘ

Technologia idzie do przodu w takim stopniu, że aż trudno uwierzyć.

Oczywiście najnowszy pomysł Land Rovera nie sprawi, że nasze auto będzie niewidzialne. Land Rover wpadł po prostu na sprytny sposób, jak za pomocą iluzji sprawić, aby maska była przeźroczysta. Wykorzystał do tego celu technologię, która wyświetla obraz na przedniej szybie, czyli tak zwany HUD, który już od kilku lat stosują producenci na przykład do pokazywania prędkości na szybie. Tym razem jednak Land Rover poszedł o krok dalej. Dzięki zamontowanych w odpowiednich miejscach kamerom, na masce widać dokładnie to, co dzieje się pod nią.

Zobacz jak prezentuje się Transparent Bonnet Concept:
Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Jak widać na filmiku, tego rodzaju HUD świetnie sprawdza się w terenie, ale też pewnie może być idealnym rozwiązaniem na zatłoczonych parkingach.

Projekt, a dokładnie technologia Transparent Bonnet Concept ma zostać pokazana szczegółowo podczas targów w Nowym Jorku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajnowszy Focus będzie również dostępny jako sedan
Następny artykułBugatti prezentuje wyjątkowego Veyrona Grand Sport Vites
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.