PODZIEL SIĘ

Zakaz wożenia goryla na tylnym siedzeniu, czy też skakanie z jednego auta na drugie podczas jazdy, to nie jedyne wymysły lokalnych władz.

Redaktorzy serwisu Carthrottle przygotowali ciekawy filmik, który pokazuje naprawdę dziwne przepisy z całego świata. Co można tam znaleźć? Na przykład zakaz spania na drodze, który obowiązuje w USA. Na Alasce nie można przywiązać psa do dachu, a w Danii obowiązkowe jest sprawdzenie – przed każdym wyruszeniem samochodem, czy pod nim nie znajduje się coś, co może przeszkodzić w jeździe. To oczywiście nie wszystko. W Glendale, zakazane jest skakanie z jednego auta na drugie przy prędkości powyżej 65 mil na godzinę. Z kolei na Florydzie musisz pamiętać o tym, że bilet parkingowy obowiązuje nie tylko podczas przemieszczania się autem, ale także… słoniem.

Warto przy tym wspomnieć jeszcze o kilku, których redakcja Carthrottle zapomniała. W stanie Georgia w USA zakazano kurczakom przekraczać jezdnię. Jeśli z kolei będziecie zmuszeni wysikać się w miejscu publicznym w Wielkiej Brytanii, to owszem możecie to zrobić. Tylko pod warunkiem, że zrobicie to na tylne koło swojego samochodu.

W naszym kraju też nie brakuje dziwnych zapisów w prawie. Bo co powiedziecie na to, że prawo jazdy można stracić nawet prowadząc jacht, motorówkę lub rower wodny? A Wy jakie jeszcze znacie najgłupsze przepisy drogowe?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBugatti prezentuje wyjątkowego Veyrona Grand Sport Vites
Następny artykułJuż wiemy, jak będzie oficjalnie wyglądać kompaktowy SUV Lexusa
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.