PODZIEL SIĘ

Podczas Salonu Samochodowego w Pekinie, pokaże koncepcyjną hybrydę zbudowaną w oparciu o model Mulsanne.

Projekt, który zobaczymy już niebawem jest zapowiedzią produkcyjnej wersji hybrydowego samochodu brytyjskiej firmy. W porównaniu z modelami napędzanymi tradycyjnymi silnikami zaoferuje nabywcom o 25 procent wyższą moc i aż o 70 procent niższą emisję dwutlenku węgla. Zdaniem przedstawicieli Bentley’a, wszystkie przyszłe hybrydy tej marki będą w stanie przejechać przynajmniej 50 kilometrów z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej. Zielone limuzyny zachowają przy tym ekskluzywny charakter typowy dla pozostałych modeli firmy.

Wyróżnikiem konceptu prezentowanego w Pekinie są miedziane akcenty dekoracyjne. Odnajdziemy je zarówno na zewnątrz (reflektory, zaciski hamulcowe, kratownica osłony chłodnicy), jak i wewnątrz (tablica przyrządów, przełączniki).

[minigallery ids=”5007″ prettyphoto=”true”]

Mimo że koncept wystawiany podczas Beijing Motor Show to odmiana luksusowego Mulsanne, pierwszym hybrydowym samochodem Bentley’a wprowadzonym do sprzedaży będzie SUV – jego debiut zaplanowano na 2017 rok. Do 2020 roku przynajmniej 90 procent modeli dostępnych w gamie brytyjskiej firmy będzie oferowanych z napędem hybrydowym.

Źródło: Bentley, informacja Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMitsubishi jest już w Europie 40 lat
Następny artykułNissan ujawnia zdjęcia nowego Murano
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.