PODZIEL SIĘ

Najnowsze Discovery to początek naprawdę sporych zmian u brytyjskiego producenta. Tylko, czy nowe auta nie zatracą charakteru legendarnej marki?

Land Rover nie od dziś kojarzy się z samochodami, które idealnie sprawdzają się podczas pokonywania najtrudniejszego terenu. Zresztą już od 1948 roku były wykorzystywane w wojsku, przemyśle, a nawet rolnictwie, przez co stały się symbolem trwałości i niezawodności.

Dziś mamy okazję zobaczyć jak zmienia się popularna marka. Land Rover pokazał właśnie koncepcyjny model Discovery, uświadamiając w którą stronę tak naprawdę będzie zmierzać teraz producent. Wyraźnie widać, że cały projekt bardziej przypomina ucywilizowane modele takie jak chociażby Range Rover Evoque. Podobieństwo widać nie tylko patrząc na przód nowego Discovery, ale również zwracając uwagę na nadkola czy tył. Land Rover podaje, że właśnie tak mają wyglądać kolejne modele, a sama gama Discovery zostanie rozbudowana o różne wersje nadwozia.

[minigallery ids=”5204″ prettyphoto=”true”]

Otóż jeden z modeli ma zastąpić dotychczasową wersję Freelandera, która jest produkowana niezmiennie od 8 lat. Ponadto spodziewać też się możemy SUV-a, która także dołączy do gamy Discovery. Najważniejsza będzie jednak prawdopodobnie wersja siedmiomiejscowa, do której bezpośrednio nawiązuje przedstawiony Land Rover Discovery Vision Concept.

Przedstawiony koncept pokazuje naszą wizję na całą rodzinę Discovery. Nie chcemy już produkować jednego auta, które pasuje do wszystkiego, chcemy stworzyć coś, co znacznie poszerzy nasz zasięg, tak jak to zrobił Evoque z Range Roverem. Zwiększamy więc grono naszych klientów i walczymy o większy rynek – potwierdza dyrektor kreatywny Land Rovera Gerry McGovern w rozmowie z dziennikarzami Carbuyer.

Najnowszy Land Rover, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powinien też garściami czerpać z przedstawionych niedawno różnego rodzaju interesujących rozwiązań technologicznych marki. Jedną z nich jest przeźroczysta maska o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Na zdjęciach Discovery Vision Concept widać też w środku duży ekran dotykowy, choć całość stylizacji kokpitu zdaje się pozostawać we wcześniej wyznaczonych, tradycyjnych trendach poprzedniego modelu Discovery. Auto ma być także wyposażone w system sterowania światłami i drzwiami za pomocą gestów – cokolwiek to znaczy. Nawet skóra ma nie być pozbawiona nowatorskich rozwiązań. Ta bowiem będzie odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia spowodowane rozlanym olejem, czy innym płynem.

Land Rover Discovery Vision Concept zostanie pokazany jeszcze w tym miesiącu podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Do sprzedaży ma trafić w ciągu najbliższych miesięcy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNissan ujawnia zdjęcia nowego Murano
Następny artykułAMG też będzie tworzyć auta hybrydowe
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.