PODZIEL SIĘ

Główna nagroda Światowego Auta Roku ląduje tym razem u niemieckiego producenta.

To już drugie, po wygranej Audi A6 w pierwszej edycji konkursu w roku 2005, zwycięstwo Audi w dziesięcioletniej historii plebiscytu World Car of the Year Awards.

W plebiscycie World Car of the Year Awards 2014, A3 wyprzedziło dwadzieścia trzy inne samochody z całego świata. Międzynarodowe jury liczące 69 znanych dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów, zwycięzcą konkursu ogłosiło właśnie Audi A3.

Audi A6 było pierwszym w ogóle samochodem, który otrzymał tę nagrodę. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy powtórzyć ten sukces, gdy również nowe Audi A3 wyróżniono tytułem World Car of the Year 2014. W Audi A3 wyraźnie widać całą paletę kompetencji technicznych Audi w dziedzinie konstruowania samochodów. Nie tylko w zakresie lekkiej konstrukcji czy napędu, ale także mobilnych systemów infotainment i systemów wsparcia kierowcy. To ważne wyróżnienie dla całej naszej firmy jest ogromnym powodem do radości – nie kryje zadowolenia Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

[minigallery ids=”5239″ prettyphoto=”true”]

Audi uzyskało ten tytuł już trzykrotnie jako World Performance Car i dwukrotnie jako World Car Design of the Year. Najwyższe wyróżnienie World Car of the Year, Audi zdobyło już podczas pierwszej edycji konkursu. Łącznie, w konkursie World Car of the Year Awards, Audi tryumfowały siedmiokrotnie.

2005 – Audi A6: World Car of the Year
2007 – Audi RS 4: World Performance Car, Audi TT World Car Design of the Year
2008 – Audi R8: World Performance Car, Audi R8 World Car Design of the Year
2010 – Audi R8 V10: World Performance Car
2014 – Audi A3: World Car of the Year

Nowe Audi A3 jest dostępne w wersji trzydrzwiowej, Sportback, Cabriolet i Limousine. Pod maskami różnych wersji pracować mogą silniki benzynowe TFSI oraz jednostki wysokoprężne TDI. Model A3 Sportback można kupić w także w wersji gtron, napędzanej wytwarzanym przez Audi egazem, gazem ziemnym lub benzyną. W trybie jazdy na egaz, A3 Sportback g-tron jest neutralne pod względem emisji CO2.