PODZIEL SIĘ

To wersja, która została przedstawiona przez Mazdę z okazji 25 lat MX-5 na rynku.

Model MX-5 to auto przez wielu uważane za najlepszy roadster jaki wyprodukowano, a na pewno jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swojej klasie. Od 1989 roku wyprodukowano już poand 940 tysięcy sztuk tego modelu. Co ciekawe, Mazda przez ostatnie lata wprowadza jedynie kosmetyczne zmiany. Można się jedynie domyślać, że jest to związane z obawami przed krytykom fanów marki, którzy mogą być mocno przywiązani do tradycyjnego wyglądu roadstera. Obecny model, na którym bazuje wersja 25th Anniversary, trafił do sprzedaży 9 lat temu, co jak na obecne standardy klasyfikuje go jako naprawdę leciwe auto.

Specjalna edycja została wyposażona w amortyzatory marki Bilstein i wyróżnia się czerwonym lakierem Soul Red, kontrastującym z dachem, przednimi słupkami oraz lusterkami bocznymi pomalowanymi na czarno. Wnętrze samochodu kusi skórzaną tapicerką i wykończeniem drzwi w kolorze złamanej bieli oraz ręcznie zdobioną deską rozdzielczą.

[minigallery ids=”5225″ prettyphoto=”true”]

Poza jubileuszowym modelem, Mazda pokaże podczas rozpoczynających się jutro Targów w Nowym Jorku również nowe podwozie SKYACTIV przeznaczone dla modelu MX-5 czwartej generacji. Zostanie ono zaprezentowane w układzie z silnikiem umieszczonym za przednią osią i napędem na tylne koła. Innym udoskonaleniem, jakie Mazda planuje wprowadzić w stosunku do bieżącej wersji, jest redukcja całkowitej masy o ponad 100 kg przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości zderzeniowej konstrukcji. Jak tego dokona? Przekonamy się już niebawem.

Źródło: Mazda, Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAMG też będzie tworzyć auta hybrydowe
Następny artykułAudi A3 zdobywcą tytułu World Car of the Year 2014
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.