PODZIEL SIĘ

Przyszedł czas na facelifting kolejnego modelu niemieckiego producenta.

Generację 2014 można rozpoznać po nowej stylistyce przedniej i tylnej części nadwozia oraz nowych kolorach lakieru i nowych obręczach kół. Wszystkie wersje V6 TDI są teraz wyposażone w hamulec multikolizyjny (zapobiega kolejnym zderzeniom po wypadku), reflektory biksenonowe oraz funkcję żeglowania. Podczas żeglowania silnik zostaje odłączony od 8-biegowej przekładni automatycznej, aby podczas zjazdów ze wzniesienia i jazdy bez konieczności przyspieszania wykorzystać energię kinetyczną i w ten sposób obniżyć zużycie paliwa.

Modyfikacje aerodynamiczne oraz nowe opony zoptymalizowane pod kątem oporów toczenia również mają wpływ na obniżenie spalania przy codziennej eksploatacji. Silniki V6 TDI Touarega zostały także dostosowane do obowiązującej w Europie od 2015 roku normy emisji spalin EU6.

Seryjne zawieszenie ze stalowymi sprężynami zostało zoptymalizowane w celu poprawy komfortu. Jako opcja dostępne jest dla Touarega zawieszenie pneumatyczne, które pozwala zwiększyć prześwit poprzeczny w terenie do 300 mm. Przy większych prędkościach (powyżej 140 km/h) pneumatyczne zawieszenie automatycznie obniża nadwozie. Udoskonalono także automatyczny tempomat ACC z Front Assist i funkcją awaryjnego hamowania w mieście – teraz jest on rozszerzony o funkcję Stop-and-Go.

[minigallery ids=”5293″ prettyphoto=”true”]

Nowe rozwiązania wprowadzone zostały także do wnętrza. Należą do nich nowe aplikacje dekoracyjne, kolory skóry, oświetlenie i elementy obsługowe. W połączeniu z systemem radiowo-nawigacyjnym RNS 850 i przygotowaniem do instalacji telefonu komórkowego, od jesieni w Europie będzie można korzystać w Touaregu z mobilnych usług online. W pierwszej fazie będzie to wyszukiwanie interesujących obiektów (Points of Interest POI) poprzez Google, prezentacja map Google Earth mapping service, funkcja Google Street View oraz informacje o ruchu drogowym online. Najnowsza wersja Touarega z silnikami wysokoprężnymi (TDI), benzynowymi (FSI i TSI) oraz wariant hybrydowy (TSI z silnikiem elektrycznym) pojawi się na rynku latem.

Touareg jest jednym z najpopularniejszych na świecie SUV-ów klasy wyższej. W ciągu dziesięciu lat Volkswagen sprzedał około 720 tysięcy egzemplarzy. Tylko w zeszłym roku na nowego Touarega zdecydowało się ponad 70 tysięcy kierowców.

Źródło: Volkswagen

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCitroen DS 6WR debiutuje w Chinach
Następny artykułEscort powraca po 10 latach
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.