PODZIEL SIĘ

Okazuje się, że aktualna wersja Golfa R, który ma 300 KM pod maską, to dla niemieckiego producenta stanowczo za mało.

To dlatego w Pekinie został właśnie pokazany model Golf R 400. Ten dysponujący mocą 400 KM studyjny samochód sportowy jest dziełem Volkswagen R GmbH, firmy specjalizującej się w tworzeniu samochodów sportowych marki Volkswagen.

Golf R 400 jest napędzany silnikiem 2.0 TSI wywodzącym się ze sportów motorowych, dokładniej z serii WRC. Z taką jednostką napędową koncepcyjne auto może pochwalić się osiągami na poziomie wyczynowych samochodów sportowych: od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, prędkość maksymalna 280 km/h. Maksymalny moment obrotowy wynosi 450 Nm i jest dostępny między 2400 a 6000 obr./min. Automatyczna, 6-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa DSG, z możliwością alternatywnej obsługi dźwignią zmiany biegów lub przyciskami na kierownicy, przenosi siłę na układ stałego napędu na wszystkie koła 4MOTION.

[minigallery ids=”5326″ prettyphoto=”true”]

Nadwozie Golfa R 400 zostało poddane znacznym modyfikacjom, między innymi poszerzone zostały błotniki, które stanowią nowoczesną interpretację legendarnego Rallye Golf G60. Zmiany wprowadzono także w przedniej części nadwozia i zderzaków.

Wiele części wykonanych jest z karbonu o specyficznej strukturze i stanowi wyraźne nawiązanie do samochodów wyścigowych. We wnętrzu wyjątkowy charakter Golfa R400 podkreślają fotele kubełkowe pokryte Alcantarą i skórą Carbon.

Źródło: Volkswagen

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEscort powraca po 10 latach
Następny artykułRange Rover Hybrid Long Wheelbase niczym klasa biznes w samolocie
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.