PODZIEL SIĘ

Japoński producent wpadł na świetny pomysł, który z pewnością wielu kierowcom ułatwi życie.

Nissan przygotował właśnie prototyp modelu Note. Ten pokryty jest lakierem, który chroni przed deszczem, śniegiem i błotem. Specjalna farba ma właściwości odpychające różnego rodzaju wodę i oleje. Pomiędzy karoserią, a środowiskiem, tworzy się warstwa, po której niemal wszystkie substancje spływają jak po kaczce. W tej chwili technologia ta jest testowana przez Nissana wspólnie z firmą UltraTech International Inc. Po raz pierwszy, tego rodzaju farba, będzie wykorzystywana wraz z autem.

Niestety wątpliwe jest, aby samoczyszczący właściwości lakieru, były wykorzystywane jako standard przy produkcji samochodów Nissana. Niemniej jednak, japoński koncern zaznacza, że w przyszłości chce tego rodzaju rozwiązanie wprowadzić jako opcję wyposażenia.

Nissan Note został zaprojektowany po to, aby zminimalizować wszelkie stresy związane z użytkowaniem auta przez naszych klientów. Jego samoczyszcząca się wersja jest kolejnym krokiem, który ma ułatwić życie – podkreśla dyrektor do spraw marketingu w Nissanie Geraldine Ingham. A to jak tego rodzaju technologia sprawdza się w praktyce, można zobaczyć na poniższym filmiku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolejne zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Zobacz, co wymyślili posłowie
Następny artykułSaab powraca do salonów
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Franciszek Koczy

    Świetna sprawa taki lakier, nie trzeba marnować czasu na niewątpliwą przyjemność mycia samochodu.