PODZIEL SIĘ

Najtańsza wersja Tridenta kosztuje 96 tysięcy funtów. Auto pod maską ma 6,6-litrowy silnik V8 o mocy prawie 400 KM i moment obrotowy sięgający 948 Nm.

Samochód w takiej konfiguracji rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 306 km/h/. Jednak Trident dostępny jest także w mocniejszej wersji z pakietem Performance. Wtedy pod maską jest aż 430 KM, a moment obrotowy wzrasta do 1286 Nm. Dla tych, którzy uważają, że 430 KM to za mało, jest również wersja Track Performance. W takiej odmianie Trident ma już 660 KM i 1422 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Obłęd? Jak najbardziej!

Jak na diesla przystało, autko jest bardzo oszczędne. Zużywa jedyne 4,1 – litra ropy na 100 km, dzięki czemu na jednym baku można przejechać aż 3200 km! Co powiecie na takiego diesla?

Źródło: Trident, Mototarget.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻona Clarksona “wyjechała na wakacje świętować rozwód”
Następny artykułPeugeot jednak wprowadzi 308 R na rynek?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Mike

    Z tym spalaniem to chyba przesadzili. 6,6 litra silnik i tylko 2/3 pojemności spalane na 100 km? Nie zmienia to faktu, że furka wygląda zacnie i musi jeszcze lepiej brzmieć : )

  • janek

    w takich dużych silnikach są opcje wyłączania poszczególnych cylindrów i chodzą np tylko 2,4,6 a wtedy spalanie jak najbardziej realne.