PODZIEL SIĘ

Czyżby dobra sprzedaż 208 GTi i RCZ R zachęciła francuskiego producenta do poszerzenia oferty o kolejny sportowy pojazd?

Jak twierdzą dziennikarze serwisu Autocar.co.uk, decyzja o rozpoczęciu produkcji 308 R już zapadła na najwyższych szczeblach u Peugeota. Prawdopodobnie model ten zostanie oparty na pokazanym w tym roku we Frankfurcie koncepcie. Tam został zastosowany silnik 1,6 THP o mocy ponad 270 KM i maksymalnym momencie obrotowym 330 Nm. Całość działać ma we współpracy z przednim napędem i skrzynią szóstką. Jak to na odmianę sportową przystało, zastosowane zostać mają również wydajniejsze tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm z przodu i 330 mm z tyłu.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/05/peugeot-308-r-tył.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/05/peugeot-308-r-tył.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Peugeot 308 R – tył” align=”center” prettyphoto=”true”]

Nieoficjalnie mówi się też, że Peugeot pracuje nad drogową wersją modelu 2008 DKR oraz zmodyfikowanym 208 T16 Pikes Peak, który posłuży do próby bicia rekordu toru Nurburgring dla samochodów wyścigowych (6 minut i 11 sekund), który został ustanowiony w 1983 przez Stefana Bellofa jadącego Porsche 956 Group C.

Źródło: Autocar.co.uk, informacja Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajszybszy diesel na świecie trafił do sprzedaży
Następny artykułAston Martin zostaje z silnikami V12
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.