PODZIEL SIĘ

Czym wyróżnia się potężne coupe w edycji Waterspeed? Pokazuje przede wszystkim, że klienci Rolls-Royce’a mają w czym wybierać jeśli chodzi o dodatki auta.

Uwagę przykuwa ekskluzywny lakier nadwozia Maggiore Blue, który według producenta ma dziewięć warstw i pokrywa nie tylko wszystkie elementy zewnętrzne, a również niektóre podzespoły w komorze silnika. Ponadto ma polerowane, aluminiowe obręcze kół z jedenastoma otworami, które wykończono niebieskim motywem Bluebird. Tego rodzaju akcenty odnaleźć można również wewnątrz, gdzie oprócz wysokogatunkowej skóry i prawdziwego drewna znalazł się też specjalny podłokietnik, którego spasowanie zajmuje ekspertom z Rolls-Royce’a aż osiem godzin pracy! To się nazywa precyzja wykonania, której próżno szukać w autach produkowanych w milionach egzemplarzy.

[minigallery ids=”5599″ prettyphoto=”true”]

W środku znalazły się elementy upamiętniające postać Sir Malcolma Campbella, który w 1937 roku za sterami łodzi Bluebird K3 wyposażonej w silnik Rolls-Royce’a ustanowił rekord prędkości na wodzie wynoszący 208 km/h.

Z kolei pod maską znajduje się znana jednostka V12 o pojemności 6,75 litra, produkującą 453 KM i 719 Nm momentu obrotowego. Łącznie powstać ma 35 egzemplarzy modelu Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe. Każdy z nich będzie kosztował przynajmniej 435 000 funtów. Gratka dla kolekcjonerów? Jak najbardziej!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZłodziej rozłożył BMW X6 na części i schował do busa
Następny artykułTo pierwsze takie auto od Mitsubishi
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.